Kontakta Elevhälsan

Behöver du komma i kontakt med Elevhälsan? Här hittar du kontaktuppgifter till till bland annat skolsköterska, skolkurator och specialpedagog.

Ansvarig chef

Helen Seller
Telefon: 0454-932 02
E-post: helen.seller@olofstrom.se

Skolläkare

Per Zetterlund (samtliga skolor)
Kontaktas via skolsköterskan

Skolnärvaro

Sara Johansson
Telefon: 0454-931 84
E-post: sara.johansson@olofstrom.se

Skolpsykolog

Andreas Kjellén
Telefon: 0454-933 04
E-post: andreas.kjellen@olofstrom.se

Skolsköterskor

Ingela Nolin (Vilboksskolan och Kyrkhults skola)
Telefon: 0454-933 23
E-post: ingela.nolin@olofstrom.se

Linda Henriksson (Gränums skola, Gränums anpassade grundskola, Jämshögs skola)
Telefon: 0454-935 68
E-post: linda.henriksson@olofstrom.se

Paulina Järvirova (Högavångskolan och Högavångs anpassade grundskola)
Telefon: 0454-931 43
E-post: paulina.jarvirova@olofstrom.se

Helen Wåhlin (Nordenbergsskolan)
Telefon: 0454-932 74
E-post: helen.wahlin@olofstrom.se

Malin Haagensen (Brännaregårdsskolan)
Telefon: 0454-930 36
E-post: malin.haagensen@olofstrom.se

Skolkuratorer

Ida Gustavsson (Brännaregårdsskolan, Kyrkhults skola)
Telefon: 0454-930 08
E-post: ida.gustavsson@olofstrom.se

Sofie Quist (Högavångskolan)
Telefon: 0454-930 88
E-post: sofie.quist@olofstrom.se

Karolina Görnebrand (Nordenbergsskolan)
Telefon: 0454-931 71
E-post: karolina.gornebrand@olofstrom.se

Rebecca Blixt (Vilboksskolan, Jämshögs och Gränums skola)
Telefon: 0454-931 79
E-post: rebecca.blixt.borucki@olofstrom.se

Specialpedagoger

Annika Nilsson (Förskola)
Telefon: 0454-939 02
E-post: annika.nilsson3@olofstrom.se

Liselott Carlsson (Jämshögs och Gränums skola)
Telefon: 072-179 02 90
E-post: liselott.carlsson1@edu.olofstrom.se

Hanna-Sofie Olofsson (Jämshög och Gränums skola)
Telefon: 0454-936 37
E-post: hanna-sofie.olofsson4@edu.olofstrom.se

Ann Nilsson (Kyrkhults skola)
Telefon: 0454-930 21
E-post: ann.nilsson@edu.olofstrom.se

Christina Selman (Högavångskolan)
Telefon: 0454-931 50
E-post: christina.selman@edu.olofstrom.se

Carina Olsson (Högavångskolan)
Telefon: 0454-932 71
E-post: carina.olsson3@olofstrom.se

Malin Sundgren (Vilboksskolan)
Telefon: 0454-935 69
E-post: malin.sundgren@olofstrom.se

Anna Lindén Olofsson (Brännaregårdsskolan)
Telefon: 070-943 52 48
E-post: anna.linden.olofsson@edu.olofstrom.se

Ansvarig hörsel, samtliga skolor

Helen Seller
Telefon: 0454-932 02
E-post: helen.seller@olofstrom.se

 

Publicerad: 27 augusti 2020

Uppdaterad: 2 februari 2024