Kontakta Elevhälsan

Behöver du komma i kontakt med Elevhälsan? Här hittar du kontaktuppgifter till till bland annat skolsköterska, skolkurator och specialpedagog.

Ansvarig chef

Berit Clifford
Telefon: 0454-932 02
E-post: berit.clifford@olofstrom.se

Skolläkare

Per Zetterlund (samtliga skolor)
Kontaktas via skolsköterskan

Skolnärvaro

Sara Johansson
Telefon: 0454-931 84
E-post: sara.johansson@olofstrom.se

Skolsköterskor

Kerstin Muhic (Vilboksskolan, Kyrkhults skola)
Telefon: 0454-935 62
E-post: kerstin.muhic@edu.olofstrom.se

Lisa Raselius (Gränums skola, Gränums särskola, Jämshögs skola)
Telefon: 0454-935 68
E-post: lisa.raselius@olofstrom.se

Anna Svensson Sehic (Högavångskolan)
Telefon: 0454-931 43
E-post: anna.svensson.sehic@olofstrom.se

Helen Wåhlin (Nordenbergsskolan)
Telefon: 0454-932 74
E-post: helen.wahlin@olofstrom.se

Jenny Johansson (Brännaregårdsskolan)
Telefon: 0454-930 36
E-post: Jenny.j.Johansson@olofstrom.se

Skolkuratorer

Ida Gustavsson (Brännaregårdsskolan och Kyrkhults skola)
Telefon: 0454-930 08 E-post: ida.gustavsson@olofstrom.se

Tanja Fritsche (Högavångskolan)
Telefon: 0454-930 88
E-post: tanja.fritsche@olofstrom.se

Susan Madsen (Nordenbergsskolan)
Telefon: 0454-930 62
E-post: susan.madsen@olofstrom.se

Karolina Görnebrand (Nordenbergsskolan)
Telefon: 0454-931 71 E-post: karolina.gornebrand@olofstrom.se

Rebecca Blixt (Vilboksskolan, Jämshögs och Gränums skola)
Telefon: 0454-931 79
E-post: rebecca.blixt.borucki@olofstrom.se

Specialpedagoger

Ann-Marie Blomqvist Magnusson (Jämshögs och Gränums skola)
Telefon: 072-179 02 90
E-post: ann-marie.blomqvist.magnusson@edu.olofstrom.se

Ann Nilsson (Kyrkhults skola)
Telefon: 0454-930 21
E-post: ann.nilsson@edu.olofstrom.se

Christina Selman (Högavångskolan)
Telefon: 0454-931 50
E-post: christina.selman@edu.olofstrom.se

Carina Olsson (Högavångskolan)
E-post: carina.olsson3@olofstrom.se

Malin Sundgren (Vilboksskolan)
Telefon: 0454-935 69
E-post: malin.sundgren@olofstrom.se

Anna Lindén Olofsson (Brännaregårdsskolan)
Telefon: 070-943 52 48
E-post: anna.linden.olofsson@edu.olofstrom.se

Ansvarig hörsel, samtliga skolor

Ann Nilsson
Telefon: 0454-930 21
E-post: ann.nilsson@edu.olofstrom.se

Särskola högavång

Anna Svensson Sehic (Högavångskolan)
Telefon: 0454-931 43
E-post: anna.svensson.sehic@olofstrom.se

Publicerad: 27 augusti 2020

Uppdaterad: 5 maj 2022